ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9029182
*
nr 902 9182
Spegel
1880-tal, höjd: 164
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juli 2014
kl 18:48:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/7 18:33:41
1
Vinnande bud
14/7 06:52:16
2
900 kr
14/7 18:39:54
3
1.200 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 902 9182
Spegel
1880-tal, höjd: 164
Kondition: skadad
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 juli 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/7 18:33:41 | 1 | Vinnande bud |
| 14/7 06:52:16 | 2 | 900 kr |
| 14/7 18:39:54 | 3 | 1.200 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



